BLOG

DOGONIĆ MARZENIA: Każdy mały krok przybliża nas do wielkiego celu

Często zastanawiamy się co możemy zrobić dla drugiego człowieka. Odpowiedzi jest wiele, jedna jest wspólna: bardzo dużo! Dla siebie? Jeszcze więcej! W myśl tej zasady… w miniony weekend obyły się warsztaty dla kobiet, które maja za sobą walkę o swoje życie i zamierzają je jak najlepiej wykorzystać. Choroba nowotworowa umieściła je w pewnej próżni, czas się dla nich zatrzymał, a najdrobniejsze marzenia zostały odłożone na później. Czas je dogonić, a najlepszy moment to właśnie TERAZ!

Dogonić marzenia

Dogonić marzenia, to projekt, który połączył kobiety o podobnych doświadczeniach, dał im moc i zmobilizował do działania – to chyba stąd znakomita frekwencję warsztatów. 🙂 Ideą projektu, było stworzenie wyjątkowych t-shirtów, których sprzedaż uruchomi domino najpiękniejszych następstw, a finalnie pozwoli fundacji na organizowanie weekendowych „warsztatów z mocą”! Twarzą kampanii i autorem t-shirtów został Maciej Zień, projektant, który w swojej wieloletniej pracy zawsze chciał i był blisko kobiet, respektował ich zdanie i potrzeby.

Udało się!

Po kilku miesiącach trwającej akcji, którą dodatkowo wsparła Miss Polski, Anna-Maria Jaromin oraz słynny butik modowy Moliera2, na początku czerwca odbyły się pierwsze warsztaty dla najbardziej potrzebujących i zwycięskich kobiet, które w zasadzie wygrały życie, ale mimo to potrzebują wsparcia, tzw. wiatru w żagle. Grono specjalistów z różnych dziedzin życia postawiło sobie za cel, by przenieść je na nową linię startu, linię, która pozwoli zapomnieć o tym, co było i uważnie postawić kolejne kroki w stronę nowego, lepszego życia!

Piękno rozłożone na czynniki pierwsze

Jeden z warsztatowych dni został poświęcony tematyce BEAUTY. Dotknęliśmy tej strefy w ujęciu zewnętrznym i wewnętrznym, bo nie od dziś wiadomo, że piękno bije ze środka człowieka. Ela Gozdecka – propagatorka uważnego i wartościowego życia nie czekając zbyt długo skróciła dystans i postanowiła tu i teraz nauczyć nasze bohaterki jak przyjmować oraz rozdawać komplementy – bo to nieoczywista sztuka. To właśnie w tym momencie powstały najpiękniejsze kadry z warsztatów! Zarówno dźwięk jak i obraz mówiły więcej niż mogły: kontakt wzrokowy, uściśnięta dłoń i potok najsilniejszych słów skierowanych i odebranych od drugiego człowieka. Kompletny zawstydzają? Nasze warsztatowiczki od teraz wiedzą jak się z nimi obchodzić. Wiedzą też jak wiele pracy i wysiłku kosztowało ich zadbanie o siebie, stąd zgromadzona energia powinna postać ich własnością. Natomiast miłością, która jako jedyna rozmnaża się gdy się nią dzielimy, możemy chojnie obdarowywać innych.

Skuteczne triki i sprawdzone sztuki makijażowe

Gdy piękno wewnętrze zostało w pewien sposób okiełznane, pałeczkę przejęła Marzena Górak – makijażystka pracująca pod pseudonimem artystycznym makeupmanka, która w swoim bio zawsze podkreśla wartość drugiego człowieka. Nie czekając ani chwili, korzystając z lasu rąk, wyłoniła jedną z Pań, która stała się modelką tego bloku warsztatów i pomogła w zgłębieniu tajemnicy piękna. Pewne triki i sprawdzone sztuki makijażowe zostały opanowane do perfekcji. Inne zaskakują do dzisiejszego dnia (ale to już tajemnica), pewne jest jedno: piękno zostało rozłożone na czynniki pierwsze i poczynając od pielęgnacji na perfekcyjnym konturowaniu i idealnym makijażu dziennym kończąc – sztuka ta przestała być obca, a nasze bohaterki od tego momentu zdecydowanie pewniejsze siebie.

Żeby na teorii się nie kończyło, do praktyki przeszła przedstawicielka marki NOW BROW – Wiktoria Dzika, która wdrożyła nasze Panie w technikę regulacji brwi metodą nitkowania. Wszystkie Panie poddały się krótkiemu, aczkolwiek spektakularnemu zarówno w formie jak i efektach zabiegowi. Ponadto, by podtrzymać uzyskany kontur brwi, otrzymały od marki odpowiednio dobrane kosmetyki, które pomogą zachować codzienne piękno! Nie ma słów, które zobrazowałyby rozkwit, który następował tam z godziny na godzinę, choć apogeum w dalszym ciągu było jeszcze przed Paniami.

Spotkanie ze stylistką gwiazd

Wiedząc już tak wiele o szeroko pojętym pięknie, przyszedł czas na spotkanie ze stylistką gwiazd – Kasią Cygańską, która bardzo praktycznie podeszła do tematu i postawiła na zgłębienie zagadnienia garderoby kapsułowej. Nawet nie wiecie jaka to była żwawa wymiana zdań, nasze bohaterki czerpały z wiedzy Kasi najwięcej jak to możliwe. Nauczyły się jak przygotować szafę praktycznej minimalistki i dobrze spożytkować nienoszone rzeczy (link do sklepu), dokonały analizy kolorystycznej swojej osoby i praktycznie podeszły do tematu „nienoszonej marynarki”, którą z pomocą Kasi przerobiły w nowy, świeży model! Tak ważna okazała się tu perspektywa, nowe spojrzenie na to, co znamy – czasami tylko tyle to aż tyle, jak w życiu!

Najpiękniejsza wersja siebie

Taki dzień mógł zakończyć się jednym… teoria została przekuta w praktykę, a nasze Panie pod okiem specjalistów przeistoczyły się w najpiękniejszą wersję siebie i stanęły przed obiektywem Rafała Tkacza, który wykonał pamiątkowe zdjęcia dla każdej z nich. W świeżych kolorach, pięknym makijażu spod ręki Izabeli Krysiak i pięknym wnętrzem prezentowały się więcej niż zjawiskowo – nie możemy doczekać się efektów! To jednak nie koniec niespodzianek z tego obszaru. Dzień poświęcony szeroko rozumianemu pięknu, mógł zakończyć się kolacją z tylko jedną osobą. W progu stanęła przepiękna kobieta – Miss Polski 2020, Anna-Maria Jaromin, która w zasadzie miała do przekazania naszym warsztatowiczkom coś znacznie więcej niż uwagę poświęconą fizyczności. Ania opowiedziała o metamorfozie, którą sama przeszła, nie wstydziła się łez, z determinacją stała na straży podejścia, by w życiu nigdy się nie poddawać a korona na jej głowie była potwierdzeniem wszystkich wypowiedzianych słów. Sama wzięła od dziewczyn przepiękną lekcję, można powiedzieć, że tego pięknego wieczoru obie strony były sobie wzajemnie potrzebna. Czy to nie piękne?!

Siła grupy

Każdego z trzech dni warsztatów, widać było jak wielką wartością jest grupa – obecność ludzi o podobnym doświadczeniu, wyznających podobne wartości. Można wykonać sobie piękny makijaż, ale dopiero drugi człowiek – odbiorca efektu, może dać nam informację zwrotną, podzielić się tzw. komplementem. To w grupie nasze panie nauczyły się dbać i doceniać siebie. Pojawiło się miejsce na zdrowy egoizm i dostrzeganie w sobie rzeczy pięknych. Przetestowaliśmy to w praktyce – to było niesamowite doświadczenie. To trochę tak jak wejść na łąkę pełną kwiatów, które jeszcze pączkują i w efekcie slow motion patrzeć jak rozkwitają do granic możliwości. Pomysłodawczynią tych niesamowitych dni, której nasze bohaterki są wdzięczne za zdecydowanie więcej, jest Kobieta o wielkim sercu i głowie pełnej pięknych pomysłów – Magdalena Mucha. Niezależnie od doświadczeń, niezależnie od naszej fizyczności – nadmiaru kilogramów czy też klasycznej niedowagi, każda z nas jest piękna jeśli tylko zechce w to piękno uwierzyć, a potem je również zauważyć. Pięknu (i zdrowiu) sprzyja wyważony egoizm i znalezienie czasu tylko dla siebie. To kluczowe dla uzyskania niezbędnej równowagi. Piękno to nie tylko triki makijażowe, odpowiednio skomponowana garderoba, ale też szczery, promienny uśmiech – wizytówka naszej duszy. Nasze warsztatowiczki zabierają całą wiedzę do domu, mają wszystko, by pokochać swoje ciało i poczuć się absolutnie piękną. To, co z tym zrobią zależy teraz tylko od nich samych. Jesteśmy jednak o to wyjątkowo spokojni, mają tę moc!

Paula

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn