BLOG

Z Adą Fijał w atelier Macieja Zienia

Pewnie znane jest Wam powiedzenie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Osobiście wprowadziłabym tu pewne modyfikacje, na równi z tym hasłem postawiłabym z pewnością kilka innych, które dokonałby bardziej wnikliwej oceny człowieka, ale… No właśnie, ale! Nie da się ukryć, że pierwsze wrażenie to pewnego rodzaju fenomen. Nie da się go cofnąć, ani powtórzyć, działa na wyobraźnię i tworzy w naszych głowach wizerunek konkretnej osoby, który potem oczywiście warto poddać weryfikacji, wciskając wewnętrzny przycisk SPRAWDZAM.

Podczas czwartkowego webinaru postanowiliśmy zrobić coś nietypowego. Za sprawą Magdaleny udało nam się zajrzeć do atelier Macieja Zienia, by w obecności samego projektanta i znawczyni mody – Ady Fijał, porozmawiać o kobiecej garderobie. Na prośbę Magdy, Ada na potrzeby tego wyjątkowego wieczoru wcieliła się ponadto w rolę modelki – w zasadzie samo to powinno Was już przekonać do obejrzenia całego materiału. J

Siła jest kobietą!

Dlaczego akurat Maciej Zień? O przyjaźni, która łączy Maćka z Magdą już było… tym razem powód jest inny. Ostatnia, najnowsza kolekcja projektanta zatytułowana została SHERO (nazwa powstała z połączenia słów SHE + HERO). Stawia ona kobietę w centrum wszechświata, przypisuje jej siłę i nadzwyczajne możliwości. To podejście bliskie jest naszemu i zdecydowanie zasługuje na naszą treningową uwagę. Skąd czerpać inspiracje, gdy na piedestale stoi ONA – kobieta właśnie. Okazuje się, że projekty Macieja swój początek biorą… z życia (ono samo ma początek i staje się początkiem dla innych). Ta kolekcja niczym tu i teraz przenika się z przyrodą, jej fauną i florą. Jest piękna, zresztą zobaczycie to w materiale: pierwsza suknia, którą prezentuje Ada zapiera dech w piersiach (!)

Modowe błędy, które popełniamy

Bierzemy teraz pod lupę błędy, które my kobiety popełniamy najczęściej. Ponoć nasza często zbyt wysoka krytyka wobec siebie, w tym przypadku procentuje… Maciej stawia bowiem Polki bardzo wysoko w rankingu najlepiej ubranych kobiet na świecie. Nie oznacza to jednak, że błędy nam się nie zdarzają. Jednym, podstawowym z nich jest ślepe podążanie z modą. Najpierw długo poszukujemy swojego stylu… Gdy już go znajdziemy i potrafimy wskazać fasony, które najlepiej uzupełniają naszą sylwetkę (pokazują to, tuszują tamto), nagle… No właśnie! Szybko zapominamy o tym, co dla nas dobre, bo światowe trendy lansują w tym czasie coś odmiennego. To błąd! Bawmy się modą, ale róbmy to w granicach możliwości swojego ciała i wyznaczników konkretnej urody. Bądźmy szczere ze sobą, dbajmy o dobre samopoczucie i nie biegnijmy za tym, co ulotne. Stójmy na straży swojego stylu, po prostu! To chyba nadrzędna zasada modowego savoir vivre.

MUST HAVE kobiecej garderoby

A jaki jest MUST HAVE każdej kobiecej garderoby? Tu Maciej i Ada są zgodni: to akcesoria! I to jest odpowiedź, która z pewnością otwiera nasze myślenie… Dobre buty i torebka, potrafią uczynić każdą stylizację wyjątkową! Ada mówi wręcz o magii leżącej u podstaw klasyki, czyli jeansy, T-shirt, szpilka i dobra torebka. Proste i zawsze trafione! Jeśli szpilki… to czarne, satynowe – dodaje Maciek. A kiedy… ktoś ma już dość klasyki (choć ona nigdy nie wychodzi z mody), to może pokusić się o szpilki w kolorze… białym! Pasują do wszystkiego – przekonuje nas Ada, jurorka modowego programu Shopping Queens, której na co dzień słucha się większość gwiazd polskiego show biznesu. My też nie zamierzamy z tym polemizować. J Zresztą takie niekonwencjonalne połączenie zostało przez Adę zaprezentowane – kto jeszcze nie czuje się przekonany, powinien to zobaczyć! Aktorka i znawczyni mody po raz kolejny, przypomina nam też, że jej szafa przepełniona jest ostatnio trendem… ilościowego minimalizmu. Podoba nam się to myślenie, zdecydowanie bliższa jest nam jakość.

Tik Tokująca Panna Młoda

Podczas rozmowy nie brakowało też niespodzianek. Ada kocha modę i lubi się nią bawić. Spontanicznie sięgnęła po jedną z sukni… Wybór padł na najnowszy projekt z propozycji ślubnych zaprojektowanych przez Maćka. Zainteresowanie naszych widzów tym tematem spowodowało, że narodził się pomysł na jeszcze inne spotkanie. Szczegóły zdradzimy Wam już niedługo, ale najpierw porozmawiamy z jedną, przyszłą panną młodą. J

Wracając do mody i na niej w zasadzie kończąc… Lato na dobre rozgościło się na ulicach wielkich miast, nadmorskich kurortach, na łąkach, w lasach, wszędzie tam, gdzie to możliwe. Jakie są trendy tego sezonu? Które kolory grają w nim pierwsze skrzypce? I skąd właściwie wiemy, co w danym momencie jest modne… O historii pewnych spodni moro i innych zakulisowych tajnikach zawodu projektanta i o modzie w ogóle posłuchacie, oddając się całej rozmowie. Razem z Magdą zajrzymy też do nowego atelier Macieja Zienia, który pozwolił nam na wirtualny, przedpremierowy spacer po jego wnętrzach.

Jak widzicie, nie lubimy mieć przed Wami tajemnic, a zwłaszcza tych modowych.

Bądźmy piękne, modne i świadome siebie!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn