BLOG

Siła przyciągania… To naprawdę działa!

Życiem nie rządzi przypadek… gdy dwie osoby mają się spotkać, to z pewnością – prędzej czy później – tak się stanie! Dokładnie tak było tym razem. Paulina to jedna z prelegentek Jurajskiego Spotkania Kobiet – podczas wydarzenia poprowadziła warsztaty z podstaw tańca brzuch. Ela natomiast to usatysfakcjonowana uczestniczka projektu i właścicielka Akademii Rekreacji w Częstochowie. Co połączyło obie Panie? Okazuje się, że bardzo dużo…

Pierwsza edycja wspomnianego wydarzenia pod hasłem Jurajskie Spotkanie Kobiet odbyła się 11 marca 2023 r. w Częstochowie. Oparta została na trzech ważnych zagadnieniach: przedsiębiorczość, pasja i pełnia życia. Główną ideą twórców wydarzenia, która stała u podwalin jego organizacji, było spotkanie kobiet w duchu współpracy i wzajemnego wsparcia. W spotkaniu uczestniczyło około trzystu kobiet, które przybyły z Częstochowy, Katowic, Warszawy, a nawet ze słonecznej Hiszpanii. Każda z nich przybyła na spotkanie w innym charakterze, łączyło je jedno – wiara w siłę i moc grupy. Wśród nich była Ela i Paulina, poznajmy je bliżej…

Jurajskie Spotkanie Kobiet

Paulina, jak poznałaś Elę?

P: Elę poznałam na Jurajskim Spotkaniu Kobiet, choć tak naprawdę spotkałyśmy się jedynie wzrokiem i wymownie uśmiechnęłyśmy się do siebie. To wystarczyło! Ucieszyłam się, że nie jestem jedyną osobą w dresie. :)Po wydarzeniu Ela wysłała mi swoje zdjęcie i od razu poczułam, że będzie o nas jeszcze głośno. I jest!

Czym zaowocowało Wasze spotkanie?

P: Ela zaproponowała mi, żebym zorganizowała warsztaty z tańca orientalnego u niej w Akademii Rekreacji w Częstochowie. Przyznaję, że bardzo zaimponowała mi  warunkami lokalowymi, gdyż moja dotychczasowa salka była zbyt mała, by móc przeprowadzić w niej warsztaty na większą skalę. Z naszej rozmowy wyłoniła się koncepcja weekendowych kursów podstaw tańca brzucha w Akademii Rekreacji. Pierwsza edycja rusza już : 15, 22 i 29 kwietnia (sobota) w godz.11.00-13.30.

Co dało Ci połączenie się z Elą, jakie są z tego dla Was obopólne korzyści?

P: Dzięki propozycji Eli miałam możliwość dotarcia do nowego grona osób zainteresowanych moimi warsztatami. Odezwały się do mnie również moje dawne klientki. Na pewno olbrzymią korzyścią z naszego wspólnego spotkania jest pozytywna relacja, na której bardzo mi zależy. Przyciągnęła mnie osobowość Eli. Od razu po pierwszej rozmowie i pierwszym uśmiechu wiedziałam, że to naprawdę pozytywna, aktywna kobieta, z którą wiele mnie łączy.

Czy gdyby nie spotkanie z Elą, zorganizowałabyś warsztaty?

P: Na pewno nie zorganizowałabym warsztatów na taką skalę i na pewno nie w tym terminie. Szczerze mówiąc, nie planowałam tak dużego przedsięwzięcia, ale Ela dała mi przysłowiowego „kopa do działania”. Ruszyłam z kampanią na Facebooku, umieściłam filmy, zdjęcia. My chyba po prostu miałyśmy się spotkać!

Jak dalej widzisz Waszą współpracę?

P: To jest nasz pierwszy projekt, ale już wiemy, że na pewno nie ostatni. Wszystkie rezerwacje na warsztaty zostały wykupione na trzy tygodnie przed terminem. Jest bardzo dużo chętnych, którzy czekają na liście rezerwowej. Jeszcze przed wakacjami planujemy zorganizować kolejny kurs tańca od podstaw, a po wakacjach uruchomimy kolejne edycje, na których chciałabym pokazać różne style tańca orientalnego.

Czy warto współdziałać? Jakie rady dałabyś innym kobietom, które chcą zacząć działać?

P: Warto współdziałać. To dzięki współpracy tworzy się nowa przestrzeń, nowe miejsca, nowe relacje. Wspólna praca pozwala wygenerować dodatkowe siły. Możemy się wspierać, uzupełniać i pomagać sobie nawzajem. Żeby zrozumieć jak wiele można osiągnąć jednocząc siły i że nie trzeba wszystkiego robić samodzielnie – musiałam dorosnąć. Nie wolno się poddawać: jeżeli mamy marzenia, to trzeba robić wiele, by w tą pasję angażować się całym sercem.

Ela, jak wyglądało spotkanie z Pauliną z Twojej perspektywy?

E: Zobaczyłam Paulinę na scenie jak tańczy (w zasadzie tańczył jej brzuch)… to była petarda!!! Super energia, która od pierwszego wrażenia mnie zauroczyła!!!

Pomyślałam, że też tak chcę!!! Chcę, żeby wszystkie dziewczyny mogły się tego nauczyć, poczuć, poszaleć. Chciałam, by Paulina nauczyła nas tego tańca. Zapytałam Ewę – jedną z organizatorek – jak nazywa się ta szalona, inspirująca dziewczyna? Ewa przedstawiła mi Paulinę – Paulinę Paluch.

Dlaczego to akurat Paulinie zaproponowałaś współpracę?

E: Zachwyciła mnie jej energia! Paulina porwała całą salę podczas Jurajskiego Spotkania Kobiet i wszystkim dawało to ogromną satysfakcję. Wiedziałam, że z tego spotkania może wyjść nam wspaniała podróż. W Akademii Rekreacji spotykają się wyjątkowe kobiety, aby wspólnie ćwiczyć, poznać się bliżej, budować swoją kobiecą siłę, a przy okazji poszerzać horyzonty.

Tego samego wieczoru znalazłam Paulinę na platformie Facebook i napisałam do niej to, co podpowiadała mi intuicja. Zapytałam, czy chciałaby prowadzić takie zajęcia w Akademii Rekreacji, a Paulina się zgodziła. Zaproponowała zajęcia w formie kursu, które odbędą się już 15 kwietnia. Będą to trzy kolejne soboty kwietnia, których już uczestniczki nie mogą się doczekać. Baaaardzo się z tego cieszę!!!

Opowiedz coś więcej o idei, za którą stoi Akademia Rekreacji? Co to za miejsce, dla kogo i co oferuje?

E: Akademia Rekreacji to miejsce gdzie możemy poćwiczyć, głównie jogę – różne typy jogi, które prowadzą instruktorzy, o odmiennych stylach bycia i osobowościach. Mamy fizjo jogę, flow jogę, jogę klasyczną na różnych poziomach zaawansowania, a dla początkujących lub szukających odrobiny prywatności, mamy możliwość prowadzenia zajęć jogi indywidualnej. Zazwyczaj ćwiczą z nami kobiety. Wspieramy się, zapominamy o troskach dnia codziennego i budzimy nasze wewnętrzne boginki. Ale jak odwiedzi nas jakiś mężczyzna, to zamieniamy się w sumo i też jest wesoło. 

Są tutaj również zajęcia o charakterze: zdrowy kręgosłup oraz tańce w kręgu.

Wszyscy instruktorzy są pełni pasji i miłości do tego, co robią. Prowadzą zajęcia, dla osób które chcą zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Jaką masz wizję rozwoju Akademii Rekreacji? Czy organizowane są jakieś wydarzenia wyjazdowe?

E: Wizja. Uff!

Chciałabym, żeby w Akademii Rekreacji dużo się działo, żeby wszystkie zajęcia były pełne pasji i pozwoliły nam zapomnieć o troskach oraz zbudować wewnętrzną siłę na kolejne dni.

Chciałbym, aby Akademia Rekreacji była miejscem spotkań i wymiany pasji, żeby jeszcze były dodatkowe zajęcia, np. zajęcia dla seniorów, dla biegaczy, w weekendy zajęcia taneczne dla dzieci oraz byśmy się mogli szkolić na różnych kursach.

Pragnę żeby to było miejsce, do którego przychodzimy z przyjemnością realizować swoje pasje. 😉 

Ponadto Akademia Rekreacji to nie tylko sala przy ul. Wysockiego 37 w Częstochowie. Kilka razy do roku organizujemy Warsztaty Jogowe na Jurze oraz wczasy zagraniczne z zajęciami jogi (byliśmy już w Grecji, w Tunezji, a na weekend majowy lecimy do Turcji).

Czy często współpracujesz z innymi kobietami i jakie to niesie za sobą korzyści?

E: Tak! Bardzo często współpracuję z kobietami. Mam wspaniałe koleżanki, które uczestniczą w tym, co robię i często mi pomagają. 😉 Bardzo im dziękuję. To jest właśnie siła kobiet, którą wspólnie budujemy w Akademii Rekreacji.

Czy będzie Ciebie można zobaczyć podczas II Jurajskiego Spotkania Kobiet w Częstochowie w dniu 14 października 2023?

Oczywiście;) Bardzo chętnie spotkam się z Wami wszystkimi. ;))) Szykuje się ciekawy blok tematyczny…

______________________________________________________________________

Paulina Paluch – prowadzi kameralne studio tańca orientalnego NINDEI (klasyczny taniec brzucha, tribal fusion, ImprovisationalTribalStyle) w Częstochowie. Jest absolwentką studiów tanecznych w Kielcach, prowadzi zajęcia od 14 lat. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć na scenie polskiej oraz międzynarodowej. Jest zdobywczynią ok. 20 podium na konkursach tanecznych w kraju oraz finalistką mistrzostw świata w tańcu orientalnym w kat. Oriental show (Moskwa 2012).

Nindei. Studio tańca

Weekendowy kurs tańca orientalnego w Częstochowie w dniach: 15, 22 i 29. Kwietnia (soboty) w godz. 11.00-13.30

Elżbieta Idziak – dyplomowana instruktorka Jogi i masażystka z wieloletnim stażem. Prowadzi Akademię Rekreacji w Częstochowie, gdzie tworzy przestrzeń do wspólnych ćwiczeń i spotkań. 

W Akademii Rekreacji można ćwiczyć w grupach oraz indywidualnie, klasycznie lub dać ponieść się fantazji. 

Prowadzi zajęcia Jogi także dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Politechniki Częstochowskiej.

akademia-rekreacji.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn