BLOG

Dlaczego warto marzyć? Live z Maciejem Zieniem

Maciej Zień Trening Sukcesu

Gościem pierwszego z cyklu webinariów był światowej sławy projektant – Maciej Zień. Magdalena i Maciej znają się od lat. Ich znajomość zdecydowanie zaliczyć można do tych z kategorii prawdziwej, szczerej i odpornej na upływ czasu przyjaźni. Wiele ich łączy: oboje są zodiakalnymi bykami, równo od 20 lat stoją na straży swoich prężnie działających marek i zdecydowanie wierzą w siłę sprawczą marzeń. I należałoby im w tej materii zaufać, gdyż to, co robią, zawsze przekuwają w sukces! O czym marzą? Na czym się obecnie koncentrują? Czy znają gorzki smak rozczarowania i porażki? Poznajmy ich bliżej i znajdźmy odpowiedzi na te i inne pytania.

Maciej Zień przez pryzmat marzeń

Maciej Zień już od najmłodszych lat wiedział, że marzyć i mierzyć trzeba wysoko. Nie ograniczał się w marzeniach, a poprzeczka, którą sam sobie stawiał, uczyniła go dzisiaj silnym człowiekiem. W swojej książce zatytułowanej „WięZIEŃ Sukcesu”, dużo miejsca poświecił mamie, która nauczyła go, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych! Ta maksyma dotyka również, a nawet przede wszystkim sfery marzeń. Sam przyznaje, że to jakim jest człowiekiem to wielka zasługa wychowania rodziców i marzeń, które stawały się drogowskazem, pokazywały cel. Wszyscy znamy i kojarzymy Macieja z pokazami mody, finezyjnymi kolekcjami, które podziwiamy na pierwszych stronach prestiżowych magazynów. Nie wszyscy wiedzą o ogromnym zamiłowaniu projektanta do aranżacji nietuzinkowych wnętrz. To tata inżynier obudził w nim ten głód tworzenia. Z uśmiechem podkreśla, że projekt własnego pałacu wciąż jest jeszcze przed nim! Tak samo jak podróż do Meksyku, a konkretniej miejscowości Tulum, w której rozwój duchowy to najważniejszy cel wypoczynku. Marzenia często przenoszą nas w piękne podróże, tak też się stało podczas tej rozmowy… Meksyk uzupełnia podróżniczą listę projektanta, obok już odkrytej Australii i eterycznego Paryża. W tym ostatnim Maciej – jak na projektanta przystało, czuje się wyjątkowo dobrze. To stolica spełnionych marzeń. W tym przypadku było podobnie – dwa zrealizowane pokazy, a na horyzoncie kolejne. Tamtejsze muzea są dla projektantów najbardziej wyrafinowaną inspiracją do tworzenia – to się czuje w jego głosie.

Nie zawsze tak kolorowo

Na początku kariery, marzenia o byciu projektantem postrzegane były przez większość jako fanaberia czy brak pomysłu na siebie. Niektórzy poddawali się na starcie. Tylko wpajane od dziecka przekonania,  samozaparcie i upór w dążeniu do celu, pozwoliły mu pozostać wiernym swoim przekonaniom i postawić na marzenia. Czy warto zatem marzyć? Maciej nie ma wątpliwości.

Nie tylko warto, ba nawet trzeba! Marzenia to siła.

Maciej Zień

O jej istnieniu przekonał się całkiem niedawno, gdy światowa pandemia wstrzymała odbywanie się większości wydarzeń kulturalnych, w tym zaplanowany na 26 marca pokaz najnowszej kolekcji. On się nie poddał, przeniósł pokaz do strefy on line i mimo wszystko pokazał światu projekty, nad którymi pracował miesiącami. To kolejny dowód na to, że marzenia są motorem do działania, stymulują naszą wyobraźnię, naprowadzają kreatywność na inne tory, gdy oczywiście zajdzie taka potrzeba.

Na dość przewrotne pytanie postawione przez Magdę, które brzmiało: czy marzenia się spełniają czy marzenia się spełnia, odpowiedział nie pozostawiając złudzeń. Walka o marzenia to pasmo wyrzeczeń i ciężka praca. Początki nigdy do łatwych nie należą. To długa droga, na końcu której znajduje się satysfakcja i pewnego rodzaju spokój… Zapytany o aktualne marzenia… odpowiada pięknie wprost: dzisiaj wartością nadrzędną są bliscy, spokojne i bezpieczne życie.

Rola marzeń w życiu kobiety – Magdalena Mucha uchyla rąbka tajemnicy

Podczas tej wyjątkowej i rozmowy, często to Maciej wcielał się w rolę zadającego pytania. Było to naturalną kolejnością rzeczy w obliczu szczególnego momentu tego wirtualnego spotkania. Magda bowiem obchodziła tego dnia swoje urodziny oraz zainaugurowała projekt dla kobiet pod wymownym hasłem  #TreningSukcesu. Było to najpiękniejsze zwieńczenie kilku miesięcy ciężkiej pracy, wymarzony, urodzinowy prezent – o czym Maciej doskonale wiedział, co więcej wspierał ją w tej decyzji. Zapytana o marzenia i o to jak ważną rolę odgrywają one w życiu kobiet, odpowiedziała bardzo zdecydowanie.

To motor napędowy, który uruchamia machinę zdarzeń, przyciąga właściwych ludzi. Nieskończone pasmo dobra…

Magdalena Mucha

W kontekście dobra, temat rozmowy przeszedł na to, co od zawsze było dążeniem zarówno Magdy jak i Macieja – powołanie fundacji. Magda zrobiła to w hołdzie swojej babci, by objąć pomocą tych, którymi ona opiekowała się całe swoje życie. Fundacja QMarzeniom im. Heleny Buli wyrównuje bowiem możliwości rozwoju dzieci z tzw. nierównego startu oraz wspiera kobiety w walce o lepsze jutro. Zarówno #TreningSukcesu jak i Fundacja QMarzeniom to dwie inicjatywy, które zrodziły się w sferze marzeń i przebiły z powodzeniem na światło dzienne! Jak zatem realizuje się tak piękne plany? Czy jest na to jakiś wzór, schemat działania? Magda, uchyla nam rąbka tajemnicy: zapisuję, spełniam, wracam, weryfikuję, modyfikuje i znowu spełniam… jest w tym pewna elastyczność. I to warto podkreślić! Z marzeniami warto się dogadywać, czasami pójść na kompromis, innym razem poczekać.

To, co najważniejsze…

Co ciekawe… oboje nie marzą już o rzeczach materialnych. Na pierwszy plan wysuwają potrzeby płynące z wnętrza, czyli sfera duchowa. Może dlatego zarówno Magda jak i Maciej od lat angażują się w działalność charytatywną i wierzą w sile przyciągania. Gdy Magda powoływała do życia fundację, Maciej zaprojektował dedykowane, limitowane t-shirty, z których dochód, zostanie przekazany na wsparcie jej podopiecznych. Oboje są tu absolutnie zgodni: pomaganie uzależnia.Reasumując, analizując tę rozmowę: każdy z nas zasługuje na szczęście, wszystko zaczyna się w naszej głowie. Choć początki bywają trudne, w końcu przychodzi czas na satysfakcję i spełnienia. Recepty niestety nie ma. Wiara, wytrwałość, ciężka praca – to chyba ponadczasowe wskazówki.

Wygraj koszulkę Macieja Zienia

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy oraz zaangażowania się w przygotowany konkurs. Więcej szczegółów tutaj.

Paulina

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn