BLOG

Olga Buława – o tytule Miss, pewności siebie i zamiłowaniu do latania

Olga Buława Trening Sukcesu

Kobieta Sukcesu z reguły jest ciekawa świata i nieustannie poszerza swoje horyzonty, robiąc to dosłownie oraz w pewnej przenośni. Magdalena i jej gość mają w tym zakresie wiele wspólnego. Magda lata, bo od zawsze była głodna świata – wierzę, że opowie nam kiedyś o swojej pierwszej (nietypowej) wyprawie za ocean. W jej przypadku to nie tylko pasja, gdyż międzynarodowe kontrakty firmy, którą zarządza, plasują podróże również w kategorii obowiązków zawodowych. Jej gość o lataniu wie dosłownie wszystko. W chmurach spędza rocznie blisko 900 godzin. Przewrotnie powiem, że w przypadku tej osoby zestawienie słów latać wysoko ma namacalne efekty. Jest nią stewardessa, bohaterka dokumentu NO TO LECĘ, najpiękniejsza Polka – ukoronowana tytułem Miss Polski 2018, ponadto Miss Universe Congeniality 2019 oraz absolwentka prawa (!) Tak, wciąż mówimy o jeden osobie –  gościem czwartkowego spotkania jest kobieta, która potrafi marzyć – Olga Buława! Młoda, piękna, silna i zdecydowanie zdecydowana!

Olga Buława: Chcieć znaczy móc!

Zdradzę już na wstępie… Olga Buława jest kolejnym przykładem kobiety (na tle tych, które już mieliśmy zaszczyt gościć), potwierdzającym zasadę, że ograniczenia nie istnieją, a marzenia z reguły są do wywalczenia. Chcieć znaczy móc – tej zasady trzyma się od zawsze. Jak widać z powodzeniem. Do walki o tytuł najpiękniejszej Polki namówiła ją przyjaciółka. To miał być dla Olgi przyspieszony kurs samoakceptacji, wiary w siebie, w swoje atuty i możliwości. Te interpersonalne miała opanowane do perfekcji: potrafi rozmawiać z ludźmi, ma niebywałą lekkość nawiązywania kontaktów. To zdecydowanie zasługa zawodu, który wykonuje. Praca stewardessy nauczyła ją jednak znacznie więcej…

W chmurach odpoczywa

W trybie OFFLINE jest odcięta od reszty świata i przyziemnych problemów, które ten świat generuje. Nic dziwnego, w końcu za oknem samolotu, tuż nad chmurami zawsze świeci słońce… Jednak, gdy zbliża się moment lądowania, Olga wraca na ziemię i wyjątkowo twardo po niej stąpa. Kombinacja tych cech osobowości, niezaprzeczalny intelekt i niewątpliwa uroda, doprowadziły ją do kolejnego zwycięstwa (pierwszym była pomyślnie zakończona rekrutacja do wykonywania zawodu marzeń). Dziewiątego grudnia 2018 roku to jej nazwisko wybrzmiało podczas kulminacyjnego momentu Gali Miss Polski, transmitowanej przez stację POLSAT. Okrzyknięto ją najpiękniejszą Polką, dając jednocześnie przepustkę do międzynarodowego, najbardziej prestiżowego Konkursu Miss Universe. To zobowiązujące, gdyż  Miss Polski się nie bywa, nią zostaje się już na zawsze.

Olga Buława

„Nie czułam się atrakcyjną nastolatką. Z podziwem oglądałam konkursy tego typu, ale nigdy, nawet przez moment nie marzyłam o tytule. To była piękna przygoda. Garściami brałam z tego, czego tam doświadczałam. Wcale nie chodziło o cel. On stał się po prostu pięknym następstwem tej drogi”. – mówi Olga

Odpowiedzialna za życie innych

Rozmowa jest wyjątkowo złożona, bo bardzo złożona i ciekawa dla ludzi jest Olga. Wiele kobiet pragnie podążać jej ścieżką kariery: jedne marzą o pracy stewardessy, inne o koronie. Pytań od widzów nie ma końca. Z każdym odkrywamy nową twarz Olgi. Jest trochę niczym kameleon. Eteryczna, subtelna, piękna. W zawodzie, który wykonuje zawsze zwarta i gotowa, odpowiedzialna za życie innych, psychicznie silniejsza od większości z nas. Nienaganny kok też nie ma nic wspólnego z dress codem przypisywanym Miss, to odgórnie narzucona gotowość do pracy.

„W pracy obowiązuje nas dyscyplina mundurowa. Wszystkie elementy mojego zawodowego wyglądu są określone przepisami. (…) Początkowo nad moją fryzurą czuwali profesjonaliści, dzisiaj w ciągu dwóch minut potrafię zrobić ją sama.” – dodaje z uśmiechem Olga.

Wyciśnij czas jak cytrynę

Po długim locie zazwyczaj można odpocząć. Pobyt między przylotem a odlotem trwa od kilku, kilkunastu godzin do kilku dni. Niezależnie od długości, Olga zawsze wyciska ten czas jak cytrynę. Włada kilkoma językami, a jej album zasilają zdjęcia, o których inni wciąż jeszcze marzą. Gdyby ktoś z Was spotkał kiedyś piękna brunetkę, z plecakiem, wiatrem we włosach, poruszającą się na deskorolce ulicami Los Angeles, z pewnością będzie to ona. Jak sama mówi, ma tam swoje rytuały. Z rozmowy wnioskujemy, że Olga nie chce żyć chodząc jednie po czerwonym dywanie, chce żyć po swojemu i zawsze w zgodzie ze sobą. Zapytana co w roku panowania najbardziej utkwiło jej w pamięci, odpowiada:

„To był intensywny rok. Godziłam go ze swoją pracą zawodową. Dla mnie najpiękniejszym momentem, tym zdecydowanie najbardziej wzruszającym była wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka. Innym, równie zapamiętanym był też pierwszy lot po otrzymaniu korony – lot do mojego rodzinnego miasta, lot do domu.”

Otwartość na świat i ludzi

Z konkursu Miss Universe 2019, który odbył się w Atlancie, Olga Buława przywiozła tytuł, który pozazdrościć jej może każda z finalistek. Niczym Sandra Bullock w filmie Miss Agent, została okrzyknięta Miss Universe Congeniality. Oznacza to jedno, wszystkie kandydatki, w drodze anonimowego głosowania, uznały ją za najwspanialszą osobowość zeszłorocznej edycji konkursu (nie wiemy jak potoczą się losy tegorocznej gali). Otwartość, komunikatywność, biegła znajomość języków i optymistyczne podejście do życia procentują. Tam, tu i wszędzie. W Atlancie, podczas wielkiego finału był z Olgą i kibicował jej tata – wspaniały przyjaciel, powiernik trosk i największe wsparcie jej wszystkich poczynań. To rodzicom zawdzięcza to kim jest, kim się stała, o czym marzy. A co radzi innym kobietom, które też mają marzenia?

„Człowiek boi się nieznanego. Te słowa powtarzał mi zawsze mój tata. Po zapoznaniu się z tą straszną materią, może okazać się, że strach był w pełni nieuzasadniony. Trzeba próbować, przekraczać swoje granicę. Po prostu.”

Olga nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa! Jej pomysł na życie wchodzi w kolejną, rozpędzoną fazę. Czy udzieli nam kiedyś porad prawnych, na jakich kierunkach można ją spotkać w nienagannym mundurze stewardessy, co z jej marzeniami… Na te i wiele innych pytań, odpowiada właśnie w rozmowie z Magdą. Zdradzimy jedno: Olga lata zdecydowanie wysoko. Koniecznie obejrzyjcie cały materiał!

Paula

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn